Sziasztok!
Jó is volt a reggel. Nagy séta az esőben, zenét hallgatva. Villamos nélkül, ellenőrök nélkül.
Egyszer álmodtam valamit, ami erről jutott eszembe: Aluljáróban voltunk, nagy nyüzsgés, vidámság. Egyszercsak megszólalt a sziréna, és bemondták, hogy hagyjuk el a helyet, mert hamarosan lezárják a kijáratot... Én pedig ott segítettem gyorsan kifelé az embereket, akit tudtam.
A "fekvő nyolcas"-hoz szeretnék hozzáfűzni pár elképzelést. / Korábbi rész./ A lélekfejlődés szakaszai, nem egy életre, és nemcsak a személyiségre értve, lehetnek ilyenek / ? / : ha négy szakasza van a nyolcasnak, két körön, induljunk mondjuk a középponttól: születés, távolodás a középponttól, én-fejlődés, önmegvalósítás, az egó kiteljesedése, ez volt az első negyed. Csúcsán az egó megérett, kezd terhes lenni, "túlsúlyos", jön a második negyed a körön, vissza a középpont felé. Tehát a második szakaszban lemondás, önátadás, önfeladás, hit, spirituális fejlődés. Középpont: a test elhagyása, halál. Jön a második kör, ellenkező irányba, ez lesz a harmadik negyed: az éppen elhagyott élet tapasztalatainak összegzése, tanulságok levonása, megnyugvás, pihenés, "madártávlat". Innen kapjuk szeretteink üzeneteit, támogatását. A második kör legtávolabbi pontján, ahol a legnagyobb a távolság "innen", a rálátás is a legnagyobb, s ekkor jön a vágy az újabb megvalósításra. Az utolsó negyed szakasz következik, megint közeledik a középpont, és az új életre vonatkozó vágyak tervvé válnak, körvonalazódnak. Születés.
Használható vázlat lenne arra, hogy hol is járunk, merre tartunk? Próbáljuk földobni magunkat valamelyik szakaszra! Ne csak egy fantazmagória legyen... Tegyük használhatóvá, "hétköznapivá"! Segíthet az eligazodásban. Megint Hamvas Bélára támaszkodva idézném az ő kifejezését: ő "megfordulás"-nak nevezi a kiteljesedett egó irányváltását. Nagyon szép.
Itt a földi körön bandukolunk most veletek, együtt. Legfőbb vállalásunk az élet-terv megvalósítása, ami nagyon erős parancs legbelül. A közérzetünk attól függ, hogy hogyan haladunk. Egyikünk az első negyedre teszi / tette / a hangsúlyt, másikunk a másodikra. Ez pl. nagy különbségeket ad ki. A másik, ennél is nagyobb különbség viszont a két kör között van, mivelhogy az anyagi világban elkülönültség van, eltérő érdekekkel, emiatt harcolunk és ütközünk, a másik körön viszont egymásratalálás van, és együttműködés, a közös pontok keresése. Azt hívjuk mennyországnak, és nagyon vágyunk rá.
Bandukolok... De ma már lesz villamos. És ellenőrök is.